Δημοτικό Συμβούλιο

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΕΡΑΝΗΣ

  • Είμαι πτυχιούχος φυσικοθεραπευτής (Τ.Ε.Ι. Αθηνών) και εργάζομαι από 01/06/1990 συνεχώς μέχρι και σήμερα ως εργαστηριούχος φυσικοθεραπευτής.
  • Συγχρόνως έχω εργαστεί με την ειδικότητα του φυσικοθεραπευτή, από 01/10/2003 έως 31/07/2006 στο ΚΔΑΠ-ΜΕΑ Ερμούπολης, με πλήρες ωράριο.
  • Εργάζομαι, παράλληλα, ως εκπαιδευτής στο ΔΙΕΚ ΣΥΡΟΥ από 21/10/2013 μέχρι σήμερα, στα τμήματα με ειδικότητα «Βοηθός φυσικοθεραπείας» και «Βοηθός Νοσηλευτικής».
  • Κατέχω πτυχίο επιπέδου Proficiency στα αγγλικά και βεβαίωση γνώσης «Χρήσης Πολυμέσων για εφαρμογές Τηλεϊατρικής και Τηλεδιάγνωσης».
  • Κατέχω, από το 2007 μέχρι και σήμερα, θέση εκλεγμένου δημοτικού συμβούλου στο Δήμο Σύρου-Ερμούπολης, καθώς και διάφορες θέσεις ευθύνης. Επίσης, έχω επανεκλεγεί Δημοτικός Σύμβουλος για την τετραετία 2019-2023.
  • Είμαι παντρεμένος με τη Φωτεινή Πίσσα από το 1992 και πατέρας 2 παιδιών.

Συνδυασμός «ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΡΟ» 
  • ΚΟΥΤΑΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Άνω Σύρου)
  • MΩΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Άνω Σύρου)  
  • ΓΙΑΛΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΚΕΡΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΜΑΤΗ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)  
  • ΑΛΗΦΡΑΓΚΗΣ ΜΗΝΑΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΛΕΟΝΤΑΡΙΤΗ ΚΛΕΟΝΙΚΗ (ΑΛΙΚΗ) του ΑΡΓΥΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)  
  • ΧΑΛΚΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)  
  • ΠΙΤΑΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΔΡΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΚΑΝΔIΩ του ΒΙΚΤΩΡΑ (Εκλογική Περιφέρεια Ποσειδωνίας)
  • ΠΡΙΝΤΕΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΠΕΤΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ποσειδωνίας)
  • ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ποσειδωνίας)

Συνδυασμός «Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»
  • ΜΕΝΔΡΙΝΟΥ ΘΩΜΑΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Άνω Σύρου)
  • ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Άνω Σύρου)
  • ΣΑΓΚΙΝΕΤΟΣ ΔΟΜΕΝΙΚΟΣ (ΜΕΜΗΣ) του ΒΕΝΕΔΙΚΤΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Άνω Σύρου)
  • ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΣΙΔΩΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΠΕΡΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΔΟΥΝΑΒΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΚΟΣΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)  
  • ΣΚΕΥΟΦΥΛΑΞ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)
  • ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ποσειδωνίας)
  • ΞΑΝΘΑΚΗ ΡΟΖΑ του ΜΙΧΑΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Ποσειδωνίας)

Συνδυασμός «ΠΡΩΤΑ Η ΣΥΡΟΣ» 
  • ΑΛΤΟΥΒΑΣ-ΜΑΝΩΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Άνω Σύρου)
  • ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)

Συνδυασμός «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΣΥΡΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ»
  • ΚΑΪΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ερμούπολης)

ΔΗΜΟΣ