Επιτροπές Δήμου

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ :

Πιταούλης Ιωάννης, Αντιδήμαρχος


ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ :

  1. Φωτεινιάς Νικόλαος, Αντιδήμαρχος, Τακτικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής
  2. Αληφραγκής Μηνάς, Αντιδήμαρχος, Τακτικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής
  3. Μαραγκού Κανδιώ, Τακτικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής, από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ
    ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  4. Χαλκιάς Ευάγγελος, Τακτικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ
    ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  5. Μαραγκός Γεώργιος, Τακτικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ
    ΑΞΙΖΟΥΜΕ»
  6. Αθανασίου Αλέξανδρος, Τακτικό Μέλος Οικονομικής Επιτροπής από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ
    ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ :

  1. Κουταβάς Παναγιώτης, από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  2. Μώτος Πέτρος, από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  3. Δούναβης Γεώργιος, από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»
  4. Κοσμάς Δημήτριος, από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ :

Φωτεινιάς Νικόλαος, Αντιδήμαρχος


ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ :

  1. Μώτος Πέτρος, Αντιδήμαρχος, Τακτικό Μέλος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
  2. Λεονταρίτη Κλεονίκη (Αλίκη), Αντιδήμαρχος, Τακτικό Μέλος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής
  3. Ρούσσος Μάρκος, Τακτικό Μέλος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής, από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ
    ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  4. Αληφραγκής Μηνάς, Τακτικό Μέλος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ
    ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  5. Βουτσίνος Μάριος, Τακτικό Μέλος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ
    ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»
  6. Δούναβης Γεώργιος, Τακτικό Μέλος Επιτροπής Ποιότητας Ζωής από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ
    ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ :

  1. Βρούτσης Ιωάννης, από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  2. Πρίντεζη Αγγελική, από την παράταξη «ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΟ»
  3. Σκευοφύλαξ Γεώργιος, από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»
  4. Ξανθάκη Ρόζα, από την παράταξη «Η ΣΥΡΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΜΕ»

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ :

Ιωάννης Κεράνης.


H Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης θα αποτελείται από τον Πρόεδρο (Πρόεδρο Δημοτικού Συμβουλίου) αυτής, από 26 εκπροσώπους – μέλη φορέων οι οποίοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον συμμετοχής στην Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης και από εννέα (9) Δημότες, μετά την διενέργεια κλήρωσης μεταξύ αυτών που εξεδήλωσαν ενδιαφέρον, εγγεγραμμένους στους εκλογικούς καταλόγους (ήτοι σύνολο 36 μέλη), με διάρκεια να ακολουθεί τη θητεία των δημοτικών αρχών.

ΦΟΡΕΙΣ :

  1. Ένωση Τουριστικών Καταλυμάτων «ΣΥΡΟΣ» – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Καρατάσος
    Αντώνης και αναπληρωματικό μέλος η κ. Μαραγκού Νικολέτα
  2. Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος «Δρομείς Σύρου» – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ.
    Παπουτσάς Παναγιώτης και αναπληρωματικό μέλος ο κ. Λαγουδάκης Ευστράτιος
  3. Σύλλογος Ηπειρωτών Σύρου – τακτικό μέλος προτείνεται η κ. Ζιάκα Γιολάντα – Παναγιώτα
    και αναπληρωματικό μέλος η κ. Ζαχάρη Ευαγγελία
  4. Σύλλογος Μελετητών Μηχανικών Νομού Κυκλάδων – τακτικό μέλος προτείνεται η κ. Άρια
    Χαραλαμπίδη και αναπληρωματικό μέλος ο κ. Φώσκολος Αθανάσιος
  5. Σωματείο Συνταξιούχων ΙΚΑ – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Χαρίτος Ιωάννης και
    αναπληρωματικό μέλος η κ. Ξενάκη Μαρία
  6. Σωματείο Εργαζομένων Δήμου Σύρου Ερμούπολης – τακτικό μέλος προτείνεται η κ.
    Βαμβακάρη Άννα και αναπληρωματικό μέλος ο κ. Χρόνης Ιωάννης
  7. Πανεπιστήμιο Αιγαίου – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Αζαριάδης –Τοπάλογλου Φίλιππος
    και αναπληρωματικό μέλος ο κ. Γαβαλάς Δαμιανός
  8. Σύλλογος «Εθελοντική Αιμοδοσία Σύρου» – τακτικό μέλος προτείνεται η κ. Ξαγοράρη Ειρήνη
    και αναπληρωματικό μέλος η κ. Πρίντεζη Αλοίσια
  9. Ένωση Συνταξιούχων Ναυτικών Κυκλάδων Σύρου – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Μηλιός
    Γεώργιος και αναπληρωματικό ο κ. Αρτέμης Γεώργιος
  10. Εμπορικός Σύλλογος Σύρου – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Ευάγγελος Αλεξανδρίδης και
    αναπληρωματικό η κ. Ρενάτα Μπαρμπαρή
  11. Σωματείο Οικοδόμων Τεχνιτών και Συναφών Επαγγελμάτων – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ.
    Πέτρου Ευάγγελος και αναπληρωματικό ο κ. Δάσκος Ιωάννης
  12. Δικηγορικός Σύλλογος Σύρου – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Φιφλής Κωνσταντίνος και
    αναπληρωματικό η κ. Δεκαβάλλα Χαρίκλεια
  13. Σύλλογος Κατοίκων Κέντρου Ερμούπολης – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Ρηγούτσος
    Αντώνιος και αναπληρωματικό η κ. Ξενοπούλου Καλλιόπη
  14. Επιμελητήριο Κυκλάδων- τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Ρούσσος Ιωάννης και
    αναπληρωματικό ο κ. Χαλαβαζής Νικόλαος
  15. Πολιτιστικός Σύλλογος Άνω Σύρου -τακτικό μέλος προτείνεται η κ. Κώττη Τούλα και
    αναπληρωματικό η κ. Ρούσου Νικολέττα
  16. Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου “Απόλλων”- τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Φώσκολος
    Αθανάσιος και αναπληρωματικό η κ. Αποστολίδου Ελισάβετ
  17. Πολιτιστικός Σύλλογος Ποσειδωνίας “ο Ποσειδων”- τακτικό μέλος προτείνεται ο κ.
    Νταλαχάνης Δημήτριος και αναπληρωματικό η κ. Ρενιέρη Αναστασία
  18. Πανελλήνιος Σύλλογος Φυσικοθεραπευτών – τακτικό μέλος προτείνεται η κ. Ξαγοράρη
    Φλώρα και αναπληρωματικό ο κ. Πλυτάς Σωτήριος
  19. Αγροτικός Σύλλογος Σύρου- τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Ρούσσος Φραγκίσκος και
    αναπληρωματικό ο κ. Ρούσσος Νικόλαος
  20. Φυσιολατρικός και Αθλητικός Όμιλος Ερασιτεχνών Αλιέων Ποσειδωνίας Σύρου- τακτικό
    μέλος προτείνεται ο κ. Καραβέλας Σπυρίδων και αναπληρωματικό ο κ. Σαρτζετάκης Μιχαήλ
  21. Αθλητικός Όμιλος Περσέας Σύρου (Γυναικείο Ποδόσφαιρο) -τακτικό μέλος προτείνεται η κ.
    Κοσμά Κωνσταντινά και αναπληρωματικό η κ. Παπασιμινού Καλλιόπη.
  22. Ναυτικός Όμιλος Σύρου – τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Πολυκρέτης Ιωάννης και
    αναπληρωματικό ο κ. Ρηγούτσος Γεώργιος.
  23. Επιμορφωτικός Φιλοτεχνικός Πολιτιστικός Σύλλογος Φοίνικα- τακτικό μέλος προτείνεται η κ
    Ξανθάκη Ρόζα και αναπληρωματικό ο κ. Ρηγούτσος Γεώργιος.
  24. Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κυκλάδων -τακτικό μέλος προτείνεται ο κ. Μπάιλας Ιωάννης και
    αναπληρωματικό ο κ Βουτσίνος Μάρκος
  25. Ένωση Γονέων Δήμου Σύρου- Ερμούπολης- τακτικό μέλος προτείνεται η κ Μηλιού
    Φραγκίσκα και αναπληρωματικό ο κ Ζεπάτος Χάρης.
  26. Λύκειο των Ελληνίδων Σύρου- τακτικό μέλος προτείνεται η κ. Γεωργιάδου Ευαγγελία και
    αναπληρωματικό η κ. Γκιούλη- Κουκή Άννα.

ΔΗΜΟΤΕΣ :

  1. Ναμπίλ Ελ Μπαραγκέ του Ιμπραχίμ
  2. Ψιλοπούλου Αλκμήνη του Ελευθέριου
  3. Ρηγούτσος Αλοΐσιος του Γεωργίου
  4. Λίτσας Παναγιώτης του Γεωργίου
  5. Χρυσαφίδης Παύλος του Ευάγγελου
  6. Ρούσσου Άννα του Ευάγγελου
  7. Μποφυλάτος Σπυρίδων του Σταύρου
  8. Παππά Ευαγγελία του Κωνσταντίνου
  9. Ρούσσος Ιωάννης του Σεβαστιανού
ΔΗΜΟΣ